AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, 800 yataklı yeni üniversite hastanesinin Elazığ’a ve bölgeye büyük hizmetler vereceğini söyleyerek hastanenin Türkiye yüzyılına yakışır şekilde inşa edileceğini vurguladı.

AK Parti Elazığ Milletvekili Açıkkapı, 800 yataklı yeni Üniversitesi hastanesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Açıkkapı, “Fırat Üniversitemizin yeni Hastanesi tam teşekküllü 3.basamak sağlık hizmeti verecek. 800 yataklı yeni üniversite hastanemiz yoğun  bakım servisleri, spesifik tedavi üniteleri ve birimleri ile depreme dirençli sismik izolatörlü altyapısı ile TOKİ aracılığıyla yapılacak ve başta aziz şehrimiz Elazığ olmak üzere bölge illerimize de hizmet verecek.  Aziz şehrimize ve bölgemize hayırlı ve uğurlu olsun.” İfadelerini kullandı.

Elazığ’a yönelik yatırım ve projelerle ilgili Bakanlıklar ve ilgili kurumlarla temaslarını sürdüren AK Parti Elazığ Milletvekili Açıkkapı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’a da Elazığlı hemşehrileri adına teşekkür etti.

Yeni Üniversite hastanesinin Elazığ’a ve bölgeye büyük hizmetler vereceğini, Türkiye yüzyılına yakışır şekilde inşaa edileceğini vurgulayan Açıkkapı  sanayi, turizm ve eğitim alanlarında yeni ve güzel haberler için gayret ettiklerini söyledi.