AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık TV Net Televizyonuna konuk oldu. Milletvekili Sermin Balık geçtiğimiz günlerde CHP’li Özgür Özel’in Kuran kursları ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık TV Net Ekranlarında Cüneyt Özdemir’in sunduğu programın konuğu oldu. Milletvekili Sermin Balık geçtiğimiz günlerde CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in kuran kurslarına yönelik ortaçağ zihniyeti tanımlaması ile ilgili konuştu.

CHP içinde hortlamış bir 28 Şubat sürecini görüyoruz diyen Milletvekili Balık; “Ara ara onların içinde yeniden hortlamış 28 Şubat sürecini görüyoruz. Bu post modern darbenin kalıntılarını ne yazık ki görüyoruz. Helalleşme istiyorlar ama bir yandan başörtülüler ile ilgili bir problem olduğu zaman aynı yere geliyorlar, aynı söylemlerde bulunuyorlar. Arkasından din eğitimi ile ilgili hiç yakışmayacak bir kelime “sübyancı okulları açıyorlar” denildi. Dolayısıyla ara ara içlerinde o düşünceleri ne kadar bastırırlarsa bastırsınlar o eski düşünceleri çıkıyor.” İfadelerini kullandı.

Atatürk’ün verdiği seçilme hakkını AK Parti döneminde kazandıklarını söyleyen Milletvekili Balık; “biz bunu hep söyledik, Kadın Hakları denildi Türkiye’de Avrupa ülkelerinden daha önce seçme seçilme hakkı verildi. Ancak şunu söylemek istiyorum Atatürk zamanında verilen seçme seçilme hakkını ancak AK Parti döneminde biz kazandık. Ancak AK Parti dönemiyle birlikte yalnızca onlar gibi olan kadınlara eşitlik değil, tüm kadınlara eşitlik. Kadınlar kendi aralarında bile eşit değilken bu ülkede kadın haklarından kadınlara eşitlikten bahsedilebilir miydi?” dedi.