AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut Elazığ Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü’nün hizmet binası yapımıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bulut, “2018 yılında temeli attığımız Yeni Hizmet Binasını deprem ve pandemiye rağmen hızlıca tamamladık” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut Elazığ Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü’nün hizmet binası yapımıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Bulut, 2018 yılında temeli atılan ve 7 Laboratuvar birimi ile hizmet veren Elazığ Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü'nün deprem ve pandemiye rağmen inşasının hızlıca tamamlandığını dile getirdi.

Milletvekili Bulut yaptığı açıklamada; “1990 yılından bugüne Tunceli, Bingöl ve Muş illerimizi kapsayan bölgeye hizmet veren “Elazığ Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü” Yeni Hizmet Binası ile hizmetini sürdürmektedir. 2018 yılında temeli attığımız “Yeni Hizmet Binası” deprem ve pandemiye rağmen hızlıca tamamladık. Hizmet binasını bitirdik ve hizmete aldık. Elazığ Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü bünyesinde 7 Laboratuvar birimi etkin hizmet veriyor: Numune Kabul ve Raporlama- Fiziksel Analiz laboratuvarı- Kalıntı analiz laboratuvarı- Katkı Mikotoksin Analiz Laboratuvarı-Kimyasal Analiz Laboratuvarı-Mikrobiyoloji Analiz Laboratuvarı- Minarel Analiz Laboratuvarı Elazığ Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü Kalite Yönetim Birimi ve İdari birimleri 150’ye yakın analiz çeşitliliği ve son model laboratuvar cihazları ile hizmet veriyor. Gıda kontrol takibinde labaratuvar ortamlarının çok daha etkin ve verimli kullanılması için alt yapı güçlendirme desteklerimiz devam edecek” dedi.