Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İsmail Küçükkaya’nın sunduğu “Yeni Bir Sabah” programının canlı yayın konuğu oldu. Erol, programda açıklamalarda bulunurken Oslo, Habur ve Öcalan Meselelerini hatırlatarak CHP’nin terör öğütleriyle bağlantılı hiçbir kişi veya kuruluşla işi olmadığını ve olamayacağını söyledi.

Milletvekili Erol’un açıklamasında: “Hani diyorlar ya CHP’nin PKK ve HDP ile bağı var diye peki çözüm sürecinde kim iktidardı? Ak Parti iktidardı. Bu devletin bürokratlarını Oslo’ya gönderip orada PKK terör örgütünün yöneticileri ile kim görüştürdü? Sayın Cumhurbaşkanı görüştürdü. Arkasından barış adına bir miting düzenlendi. Sayın Cumhurbaşkanı düzenledi ve yanında Barzani vardı. Arkasından yine barış adına PKK terör örgütünden gelip teslim olanlar Habur Sınır Kapısı’na Türkiye Cumhuriyeti’nin mahkemeleri götürüldü, çadır mahkeme kuruldu ve o çadır mahkemelerin ayağına yargıçlar ve savcılar gönderildi, tutuksuz yargılanmalarına karar verildi. Onlar da Otobüsün üzerine binerek Doğu Anadolu’da tur attı, gövde gösterisi yaptılar. Bu görüşmelerin sonucunda Dolma Bahçe Sarayı’nda bir mutabakat imzaladılar. Orada HDP’nin milletvekilleri vardı. CHP’li bakanlar yoktu ve biz iktidarda değildik. Hani diyorlar ya HDP ile görüşüyorsunuz diye siz, Dolmabahçe’de mutabakat imzaladınız.” İfadelerini kullandı.

 “MECLİSİ BİRBİRİNE KATARIZ”

Milletvekili Erol: “Şimdi diyorlar ki Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olursa Apo’ya af gelecek. Ben CHP’nin milletvekiliyim. Apo’ya af değil terör örgütleriyle ilgili bir düzenlenme gelirse ben o Meclis’i birbirine katarım. Asla taviz vermeyiz.” Dedi.