2.tur cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, seçim sonuçlarını değerlendirdi. Gürsel Erol, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını söyledi.

28 Mayıs’ta yapılan 2. tur cumhurbaşkanlığı seçiminde millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, % 42,82 oranında oy aldı. Seçim sonrası kameralar karşısına geçen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,sonuçları değerlendirdi.

Erol, Milletin sandıkta gösterdiği iradeye saygı duyduklarını söyleyerek: “her seçimin kendine göre bir kazananı kaybedeni mutlaka vardır. Ama sonuç itibariyle milletin iradesi neyse o iradeye sahip çıkmak, tanımak, saygı duymak hepimizin vatandaş olarak sorumluluklardan birisidir. Bu seçim döneminde en fazla çalışan, emek veren koşturan yorulan sayın genel başkanımızdır. İnanılmaz bir performansla çalıştı. Türkiye’de yaşanan sorunların çözümüyle ilgili ürettiği politikalar, söylemler, mitingler, geziler inanılmaz bir kampanyaydı. Aslında alınan oya baktığımız zaman gelecekle ilgili çokta umutsuzluğa gerek yok seçim kazanılırda kaybedilirde. Ben öncelikle genel başkanımı kutluyorum. Sonuç olarak elinden gelen bütün gayreti iyi bir performansla götürdü. Seçimi kazansaydık daha özgürlükçü, adaletin daha kurumsal olarak işlediği bir Türkiye yaratacaktık.” Dedi.

 

 

Erol, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olmaya devam edeceklerini belirterek: “Genel Başkanımızın Genel Başkanlığını asla tartışmaya açmayacağız. Genel başkanımızın yanında yer alacağız, genel başkanımıza destek olacağız parti içerisinde bir kargaşanın bir endişenin yaratılmasına müsaade etmeyeceğiz. Çünkü biz genel başkanımızın bu işteki samimiyetine, iyi niyetine, çalışkanlığına Elazığ örgütü olarak tamdır. Sayın Cumhurbaşkanını da kutluyorum, İnşallah yeni dönemde kurumların, kanunların geçerli olduğu, 85 milyon yurttaşımızın yurttaşlık hakkının eşit olduğu, insanların ayrıştırılmadığı, devletin liyakatle yönetildiği bir dönem olarak yaşarız.” İfadelerini kullandı.