AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı ve AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı temaslarını sürdürüyor.

AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, temaslarını sürdürüyor.

Bu kapsamda AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, İtfaiye Haftası dolayısıyla Elazığ İtfaiyesini ziyaret ederek Elazığ İtfaiye Müdürü İbrahim Başgün ve itfaiye personelleri ile bir araya geldi.

Milletvekili Nazırlı; " Malatya depreminden sonra bizleri çok gururlandırdınız tabi depremde çok sıkıntılı ve hüzünlü bir süreç geçirdik. Bu sıkıntıların giderilmesi noktasında Elazığ İtfaiyesinin ciddi bir emeği oldu bu vesileyle de sizlere tekrar teşekkür ederim." dedi.

 

 

Elazığ İtfaiyesinin son 9 ay içerisinde çalışmaları hakkında bilgi veren Elazığ İtfaiye Müdürü İbrahim Başgün; "Elazığ itfaiyesi olarak 9 ayda 1290 yangına müdahale,152 sıkışmalı trafik kazası 812 vatandaşın kurtarılması ve 264 hayvanın kurtarılmasında etkin rol oynadık. Toplam müdahale sayımız ise 2518'dir " dedi.

Önceki ziyaretlerinde itfaiyeciliğin meslek grubu haline gelmesi için girişimlerde bulunacağını söyleyen Milletvekili Nazırlı; "Unutmadık, bu meclis yasama döneminde itfaiyeciliğin meslek grubu haline gelmesi konusu gündemimizde çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı.

 

 

Öte yandan AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, Elâzığ için nöbetteyim etkinliği kapsamında ilçe ziyaretlerini de sürdürüyor.

Bu kapsamda Ağın ilçesini ziyaret eden Nazırlı'ya AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı' da katıldı. Milletvekilleri ilçe halkı ile bir araya geldi.

 

 

Ağın'da AFAD, İl Özel İdare, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çevre Şehircilik ve DSİ kurumlarının yetkilileriyle bir araya gelen Milletvekilleri Nazırlı ve Açıkkapı vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

Kurum müdürleriyle birlikte anında çözüm bulmaya çalışan milletvekilleri kimi vatandaşın yaşadığı sorunu anında çözerken kimi sorunu ise not alıp Ankara'ya taşıdı.