AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık “Halk Buluşmaları” kapsamında AK Parti İl Başkanlığı’nda vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti İl Başkanlığı’nın düzenlediği ancak pandemi nedeniyle ara verilen halkla buluşma programları devam ediyor. Program kapmasında AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık ve Ak Parti teşkilatı ile birlikte vatandaşın sorularını cevaplamak talepleri bire bir konuşabilmek amacıyla halkla buluşma programı düzenlendi.

“PANDEMİ SÜRECİNDE GIDAYA ULAŞIMDA SORUN YAŞAMADIK”

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık pandemi döneminde bütün ülkelerin gıdaya ulaşımda sorun yaşadığını ancak ülkemizde böyle bir sorunun yaşanmadığını dile getirerek; “Dünya zor bir süreçten geçiyor pandeminin etkileri ve küresel ısınmanın etkileriyle bütün dünya gıdaya ulaşımda zorluk yaşarken ülkemizde böyle bir problem yok. Bütün dünya sağlığa ulaşamazken yıkılmaz çok büyük ekonomisi var denilen ülkelerde sokaklarda covid yüzünden ölüşlerine hep birlikte şahit olduk. Ülkemizde sağlıkta yaptığımız doğru yatırımlarla insanımıza yaptığımız çalışmalarla biz bu süreci halkımızla birlikte atlattık. Aşılama oranında dünyadaki iyi ülkelerden biriyiz. Elazığ aşılamada üst sıralarda.” Dedi.

 

 

 “ELAZIĞ’A YATIRIMCI ÇEKMEK İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ”

Balık, Dolar Kurundaki ani düşüşe de değinerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları ile ekonomide yeniden bir istikrarın yakalandığını dile getirdi. Elazığ’a da yatırımların arttırılması noktasında çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Milletvekili Balık; “Biz vatandaşlarımıza hem sağlık hizmetini ücretsiz veren bir ülkeyiz. Buda yıllardan beri sağlığa yaptığımız yatırımın karşılığıdır. Bütün dünyada ekonomik kriz varken elbette ülkemizde bundan etkilendi. Ülkemiz üzerinde oynanan ekonomik sıkıntılar Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bozuldu. Elazığ yatırım açısından önemli yerlerden birisi. Valimiz, ticaret odamız vekillerimiz bu ilin bütün paydaşları yatırımcı çekmek için elimizden geleni yapıyoruz.” İfadelerini kullandı.