AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği Muhtar Buluşmaları’nın 5’incisi, Şeyhhacı Köyü’nde devam etti.

AK Parti Merkez ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen “Muhtar Buluşmaları” bu kez merkeze bağlı Şeyhhacı Köyü’nde gerçekleşti.

Muhtar Buluşmaları’na, AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Merkez İlçe Başkanı Av. Ömer Faruk Çelik, kurum müdürleri ve teşkilat mensuplarının yanı sıra Bölge Muhtarları da katıldı.

 

 

Düzenledikleri toplantılarla, muhtarların sorun ve taleplerini dinlediklerini belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Ömer Faruk Çelik, sorunların çözümü noktasında çalıştıklarını söyleyerek: “bugün bölge olarak yaklaşık Ağustos ve Eylül ayını da baz alarak Ağustos ayının 5. Bölge muhtarlarla birlikte toplantı yapıyoruz. Değerli muhtarlarımızın burada taleplerini alarak il başkanımız ve milletvekillerimiz huzurunda kurum amirlerimizle istişare ederek yerinde çözümler üretiyoruz. Eğer burayı aşan bir mevzu olursa il başkanımız ve milletvekillerimiz ilgili yerlere ileterek bakanlıklarla görüşüyorlar. Bugünde sizlerle istişare ederek sorunlarınızı alarak ilgili kurum amirleriyle istişare edeceğiz.” Dedi.

 

 

AK parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, yerel seçim vurgusu yaparak, Türkiye’nin son 22 yılda önemli mesafeler kaydettiğini belirterek: “20 yıldır 22 yaşındaki bir parti 17 seçime girdi ve hepsini kazandı. 2024’te yerel seçimler var onuda Allah’ın izniyle büyük çoğunlukla bütün belediyeleri kazanmak azmiyle çalışmalara devam ediyoruz. Bize çalışmak ve hizmet etmek düşer dolayısıyla biz nasip olursa 18. Seçimi de kazanmak için mücadele ediyoruz.” Dedi.

Yıldırım, muhalefeti de eleştirerek; Türkiye’nin iktidar sorunu yok, muhalefet sorunu var” dedi.

 

 

AK parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, şehrin sorunlarının çözümü noktasında mesafe kat edildiğini söyledi. Sağlık ve ulaşım alanında çözüm sağlanan konularla ilgili bilgi veren Keleş: “çok büyük ihtimalle 2 ay içerisinde askeri hastanemiz şimdiki adıyla Rızaiye Devlet Hastanesi olarak şehrimize hizmet verecek. Üniversitemizin şuanda 800 yataklı hastanesinin işlemleri başladı projesi çizildi çok yakında ihalesi yapılarak üniversitemiz olarak 800 yataklı hastane kazandırılacak. Şuanda şehrimizde 4 tane hastane olmuş olacak bir tanesi şehrimizin doğusunda yeni yapılacak üniversite hastanesi şehrimizin batısında ve 2 tane de şehrin ortasında 4 tane hastanemiz olacak. Elazığ şehri sağlık konusunda bölgeye hizmet veriyor. Pertek Köprüsü belki bundan 20 30 yıl önce gerekli değildi ama şuanda baktığımızda Pertek Köprüsü burası ve ülke için elzem bir durum çünkü kuzey ile güneyi birbirine bağlayan bir hat. Yol bazında bakıldığında 60 km yolu kısaltıyor, zaman olarak kazanç ve maddi kazanca bakıldığında ülke ekonomisine katkı sağlayacak. Bakanımız Aralık ayında bize Pertek Köprüsü’nün proje sözleşmesinin yapılacağının sözünü verdi.” İfadelerini kullandı.