Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın, Doğukent Ve Ulukent Mahalleleri’nde esnaf ve vatandaşla buluştu. Abdullah Akın, Doğukent –Hilalkent arasında tramvay hattı oluşturacaklarını söyledi.

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın, seçim çalışmalarına Doğukent ve Ulukent Mahalle ziyaretleri ile devam etti.

Doğukent ve Ulukent Mahalle sakinleri ve esnafları ile bir araya gelen Abdullah Akın, hem talepleri dinledi hem de Elazığ için hazırladıkları projeleri paylaştı.

 

 

Abdullah Akın başkan olmaları halinde Doğukent- Hilalkent arasında tramvay hattı oluşturarak, şehrin doğusu ile batısı arasındaki ulaşımı kolaylaştıracaklarını söyledi. Akın, “Halk ekmek fabrikası olsun, büfeleri olsun aynen Et Balık Kurumu gibi eti, sütü, peyniri üreticiden toplayıp paketleyip vatandaşa arz edeceğiz yani üreticiyle tüketiciyi buluşturacağız. Yani asfalt olmayan bir belediye olmaz, suyu kesilen bir belediye olmaz suyuna müdahale edilmeyen bir belediye olmaz bunlar temel hizmetlerdir. Kusura bakmayın ama gidiyoruz inanın her mahallede böyle bir kürek asfalt dökülmeyen bir belediyecilik anlayışıyla karşı karşıyayız. Bunları zaten yapmak gerekiyor bunları ben vaat demekten utanırım. Biz burada yollarını her şeyini yapacağız buralardan da tarih fışkırıyor burayı bir cazibe merkezi yapacağız hak ettiği noktaya getireceğiz. Bugün birilerine emanet olarak oy vermişsiniz bunun kadrini kıymetini bilmemişse, bilmemiş olabilirler bu oylar bana emanet olarak verirseniz ben kadrini bilirim. Hem geçim sıkıntısının azalması, işsizliğin bitirilmesi için 40 tane proje hazırladık. Halk ekmek fabrikası kurulacak bunlar her mahalleye birer tane büfe kurulacak mahallenin büyüklüğüne göre kaynak suyu fabrikalarımızı Palu’muzun, Sivrice’mizin, Maden’imizin suyu var bunlar dışardan geliyor sular farklı illerden geliyor. Kendi suyumuzu kendimizde üretebiliriz. Doğukent’ten bineceksiniz gidecek öğrencilerimiz Fırat Üniversitesi’ne rahatla gidecek, oradan binen Şehir Hastanesi’ne rahat gelecek bunu biz inşallah Doğukent’imize kazandıracağız malınıza sahip çıkın bura çok değerlenecek. Doğukent-Hilalkent arası tramvay yapacağız buralar çok kıymetlenecek. Birileri çıkmış diyor tramvay hattı yapılır mı yapılmaz mı tramvay dediğin 200 yıllık teknoloji neden yapılmasın” dedi.