Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın ve yönetim kurulu üyeleri, Elazığ’da Bulunan hayvan pazarını ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette İl Başkanı Abdullah Akın pazardaki alıcı ve satıcıların sorunlarını dinledi ve çözümlerinin neler olduğu konusunda istişarede bulundular.

 

 

Yapılan ziyaret sonrasında açıklama yapan Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın;

‘‘Vatandaşımızın gerçek problemini dinlemek üzere hayvan pazarına geldik. Burada ki insanlarımızın problemlerini daha iyi anlamak için buradayız. Biz insanlarımızla ancak konuşarak onların arasında olarak gerçek problemlerini anlayabiliriz. Onların gerçek problemlerini öğrenebiliriz. Gelip gördük satıcılarla alıcılarla görüştük görüşmemizin neticesinde şu kanaate vardık. Maalesef yem parası ödememek için hayvanlarını elden çıkarmak istiyorlar. Hiçbir şekilde kazanç sağlayamadıklarını ifade ettiler. Bu kadar insanın ben doğru söylediğine inanıyorum. Gelsinler de bu toplumun içerisine insinler. Gelip bu vatandaşlarımız ile konuşup onlar ile istişare etmek gerekiyor.’’dedi.

 

 

Başkan Akın açıklamasının devamında; ‘‘Bakınız hayvancılıkla uğraşan çoğu insanımız hayvanlarının hepsini satmak zorunda kaldılar neden çünkü yem fiyatları son derece pahalı ve yüksek. Tarımla uğraşan vatandaşlarımız, mazot fiyatları, gübre fiyatları yüksek olduğu için bu sefer ucuz arpa buğday ve yem çıkaramıyorlar. Dolayısıyla olan hem tarım ile uğraşan hem de hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza oluyor. Çok acilen mazot ve gübre fiyatları aşağı çekilmelidir. Hiçbir ülke yok ki çiftçisini böyle fahiş bir mazot fiyatıyla ezmiş olsun. Allah rızası için bari çiftçiye verilen mazottan vergiyi kaldırın ve çiftçinin, hayvancılıkla uğraşanın üzerinden elinizi çekin. Akabinde ben bu noktada yem fiyatlarına çok acil bir şekilde müdahale edilmesi gerektiğini buradan ifade etmek istiyorum. Bu vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretilmeli.  Bu anlamda bu kardeşlerimizin sorunları çok acil bir şekilde çözülmesi gerekiyor.''

 

 

Başkan Akın; ''Bu ülkenin çok önemli bir kısmı Tarım Ve Hayvancılık ile uğraşıyor. Biz bu vatandaşlarımızı desteklemediğimiz sürece hiçbir şekilde ülkenin ekonomisini kalkındırmamız mümkün değil. Bu vatandaşlarımızın duasını almak da mümkün değil. Vatandaşlarımız korkusundan çekingenliğinden hiçbir şekilde sesini çıkaramıyor. Hatta bazen kamera önünde bile görülmek istemiyor. Öyle bir algı öyle bir baskı oluşmuş ki bazen fotoğraf karesine bile girmek istemiyor. Maalesef böyle baskı altına alınmış toplum gözlerimizin önünde inim inim inliyor maalesef. Biz burada ki vatandaşlarımızın inşallah sorunlarına gerçek anlamda çözüm bulabilmek için Saadet Partisi Elazığ İl Başkanlığı olarak, Saadet Partisi Genel Merkezi Olarak Tarım Ve Hayvancılığı Kendi Politikalarımızın Odağına almış bir parti olarak İnşallah Yem Firmaları ve Devlet Kurumları İle bu konuyu derinlemesine ve detaylı olarak konuşacağız.’’ Dedi