AnkaraÔÇÖda d├╝zenlenen Sivas G├╝nleriÔÇÖne kat─▒lan TBMM Ba┼čkan─▒ Binali Y─▒ld─▒r─▒m, "Sema da bizim semah da bizim, Alevi de bizim S├╝nni de bizim, 81 milyon hepsi bizim. Biriz, beraberiz, karde┼čiz, birlikte T├╝rkiyeyizÔÇÖÔÇÖ dedi.
Atat├╝rk K├╝lt├╝r MerkeziÔÇÖnde Sivas Tan─▒t─▒m G├╝nleri ba┼člad─▒. SivasÔÇÖ─▒ Ankaral─▒larla bulu┼čturan tan─▒t─▒m g├╝nleri, y├Âresel halk oyunlar─▒ g├Âsterisiyle ba┼člad─▒. Dans g├Âsterisinin ard─▒ndan a├ž─▒l─▒┼č konu┼čmas─▒n─▒ yapan T├╝rkiye B├╝y├╝k Millet Meclisi (TBMM) Ba┼čkan─▒ Binali Y─▒ld─▒r─▒m, fuarlar─▒n, ┼čenliklerin ticari hayat─▒ canl─▒ tutan organizasyonlar oldu─čunu kaydederek, ÔÇÖÔÇÖT├╝rkiyeÔÇÖnin n├╝fusunun d├Ârtte birini bar─▒nd─▒ran Ankara, ─░stanbul, ─░zmir gibi ┼čehirlerimize bakt─▒─č─▒m─▒zda 81 vilayetimizin ├Âzetini g├Âr├╝r├╝z. Bu ┼čehirlerimiz n├╝fusunun T├╝rkiyeÔÇÖnin her k├Â┼česinden vatanda┼člar olu┼čturmaktad─▒r. Bu faaliyetler yerinde ve g├╝zel faaliyetlerdir. Al─▒┼čveri┼č ekonominin can suyudur. Bu etkinlikler al─▒┼čveri┼č ortam─▒n─▒n canlanmas─▒na da vesile olmaktad─▒rÔÇÖÔÇÖ ifadelerini kulland─▒.

ÔÇÖÔÇÖSema da bizim semah da bizim, Alevi de bizim S├╝nni de bizim, 81 milyon hepsi bizimÔÇÖÔÇÖ
ÔÇÖÔÇÖAnadoluÔÇÖda kurulan b├╝t├╝n medeniyetlere ev sahipli─či yapan Sivas, ayn─▒ zamanda T├╝rkiye CumhuriyetiÔÇÖnin temellerinin at─▒ld─▒─č─▒ ┼čehirdirÔÇÖÔÇÖ diyen Y─▒ld─▒r─▒m, konu┼čmas─▒na ┼č├Âyle devam etti:
ÔÇÖÔÇÖUzun ince bir yolday─▒m, gidiyorum g├╝nd├╝z gece diyen A┼č─▒k VeyselÔÇÖi bu millete kazand─▒rm─▒┼č bir ┼čehirdir. Ayn─▒ zamanda y├╝re─či vatan sevgisiyle sevgisiyle, ├Âmr├╝ bayrak sevdas─▒yla ge├žen ┼čehidimiz Muhsin Yaz─▒c─▒o─čluÔÇÖnun da memleketidir. Alem ├ži├žek olsa ar─▒ ben olsam dost dilinden tatl─▒ bal bulamad─▒m diyen Pir Sultan AbdalÔÇÖ─▒n da diyar─▒d─▒r. Sivas birli─čin, beraberli─čin, karde┼čli─čin merkezidir. Sema da bizim semah da bizim, Alevi de bizim S├╝nni de bizim, 81 milyon hepsi bizim. Biriz, beraberiz, karde┼čiz, birlikte T├╝rkiyeyiz.ÔÇÖÔÇÖ

ÔÇÖÔÇÖBirli─čimizin, karde┼čli─čimizin temel ┼čart─▒ birbirimizi daha iyi tan─▒mak, aram─▒zdaki yabanc─▒l─▒k duygusunu azaltmakt─▒rÔÇÖÔÇÖ
A├ž─▒l─▒┼čla beraber SivasÔÇÖ─▒n ekonomik, sosyal ve k├╝lt├╝rel de─čerlerini de tan─▒ma f─▒rsat─▒ bulunaca─č─▒n─▒ kaydeden Y─▒ld─▒r─▒m, ÔÇÖÔÇÖSal─▒ g├╝n├╝ hicri y─▒l ba┼č─▒. Peygamber efendimizin MekkeÔÇÖnin karanl─▒─č─▒ndan MedineÔÇÖnin ayd─▒nl─▒─č─▒na ├ž─▒kt─▒─č─▒ tarihin ba┼člang─▒c─▒. Muharrem ay─▒ hem umut ay─▒d─▒r hem h├╝z├╝n ay─▒d─▒r, matem ay─▒d─▒r. Umut ay─▒d─▒r, ├ž├╝nk├╝ hicretin ba┼člad─▒─č─▒ ayd─▒r. H├╝z├╝n ay─▒d─▒r, ├ž├╝nk├╝ h─▒rs─▒ y├╝z├╝nden Hz. Ali efendmizin torunu Hz. H├╝seyiiÔÇÖin ve 71 akrabas─▒n─▒n katledildi─či Kerbela olay─▒n─▒n da ger├žekle┼čti─či ayd─▒r. H├╝z├╝nlerimizi payla┼čaca─č─▒z, azaltaca─č─▒z. Mutluluklar─▒m─▒z─▒, umutlar─▒m─▒z─▒ payla┼čaca─č─▒z, ├žo─čaltaca─č─▒z ve b├Âylece ├╝lkemizi ayd─▒nl─▒k yar─▒nlara birlikte ta┼č─▒yaca─č─▒z. Daha ├Ânce ├╝├ž tane Sivas G├╝nleri ger├žekle┼čti burada. Bu a├ž─▒l─▒┼čla beraber SivasÔÇÖ─▒n ekonomik, sosyal ve k├╝lt├╝rel de─čerlerini de tan─▒ma f─▒rsat─▒ bulaca─č─▒z. Birli─čimizin, karde┼čli─čimizin temel ┼čart─▒ birbirimizi daha iyi tan─▒mak, aram─▒zdaki yabanc─▒l─▒k duygusunu azaltmakt─▒r. Birbirimizi ne kadar yak─▒n tan─▒rsak millet olarak o kadar da g├╝├žl├╝ oluruz. B├╝y├╝k┼čehirlerde hayat daha ├žetin. ─░nsanlar─▒n her zaman memleketine gitme f─▒rsat─▒ olmuyor. Bug├╝n oldu─ču gibi memlekete gidemediysek memleket bizim aya─č─▒m─▒za geliyor. Bug├╝n Sivas buraya geldi. Halk oyunlar─▒yla, ezgileriyle, k├╝lt├╝r├╝yle ve birbirinden g├╝zel ├╝r├╝nleriyle bug├╝n Sivas AnkaraÔÇÖya geldi. Bug├╝n a├ž─▒l─▒┼č─▒n─▒ yapaca─č─▒m─▒z bu etkinlikle AnkaraÔÇÖdaki Sivasl─▒ karde┼člerimizin vatan hasreti de bir nebze olsun giderilmi┼č olacak. AnkaraÔÇÖda ya┼čayan di─čer b├╝t├╝n vatanda┼člar─▒m─▒z─▒n da SivasÔÇÖ─▒n zenginliklerini g├Ârmek i├žin Atat├╝rk K├╝lt├╝r Merkezine mutlaka gelmelerini bekliyoruzÔÇÖÔÇÖ ┼čeklinde konu┼čtu.

ÔÇÖÔÇÖ─░ster PKK k─▒l─▒─č─▒nda, ister FET├ľ k─▒l─▒─č─▒nda gelsinler birli─čimizi, karde┼čli─čimizi asla bozamazlar, zarar veremezlerÔÇÖÔÇÖ
Milli birlik ve beraberlik mesaj─▒ veren Y─▒ld─▒r─▒m, ÔÇÖÔÇÖSivasÔÇÖ─▒n zenginli─či T├╝rkiyeÔÇÖnin zenginli─čidir. Birlikte kazan─▒p, birlikte zenginle┼čece─čiz ve birlikte payla┼čaca─č─▒z. Bakmay─▒n siz d├╝┼čmanlar─▒m─▒za aleyhimizde ├žal─▒┼čmalar yapanlara. ─░ster PKK k─▒l─▒─č─▒nda, ister FET├ľ k─▒l─▒─č─▒nda gelsinler birli─čimizi, karde┼čli─čimizi asla bozamazlar, zarar veremezler. T├╝rkiyeÔÇÖnin istikrar i├žinde b├╝y├╝mesine ve geli┼čmesine hi├žbir g├╝├ž engel olamayacak. ─░ki g├╝n ├Ânce T├╝rkiyeÔÇÖnin b├╝y├╝me rakamlar─▒ a├ž─▒kland─▒. Ekonomimiz ikinci ├žeyrekte 5.2 b├╝y├╝me g├Âstererek yoluna devam etti. En b├╝y├╝k g├╝vencemiz SivasÔÇÖ─▒n yi─čidolar─▒ oldu─ču gibi aziz milletimizdir. Sizlerin deste─čiyle, gayretiyle ├╝lke bug├╝nlere geldi, ayd─▒nl─▒k yar─▒nlara da b├╝t├╝n zorluklar─▒ a┼čacak birlikte ula┼čaca─č─▒zÔÇÖÔÇÖ a├ž─▒klamalar─▒nda bulundu.