Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Bursaspor, yeni yetenekleri keşfetmek amacıyla ilimizde Futbol Okulu açtı.

Türk Futbolunun köklü kulüplerinden Spor Toto 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor Kulübü, bünyesine yeni yetenekler kazandırmak amacıyla ülkemizin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren futbol okullarına bir yenisini de ilimizde ekledi.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda düzenlenen törenle, Bursaspor Elazığ Futbol Okulları’nın resmi sözleşmesi imzalandı.

Törene Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Pirinççi, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Bursaspor Futbol Okulları Koordinatörü Aykut Turan, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür, Futbol İl Temsilcisi Turgut Kılınç, Bursaspor Elazığ Futbol Okulu Başkanı Akın Karaaslan ve Doğukent Mahallesi Muhtarı Muhammed Coşkun katıldı.

 

Programda ilk olarak konuşan Bursaspor Elazığ Futbol Okulu Başkanı Akın Karaaslan, amaçlarının Türk Futboluna yen, ulviler, Mehmet Ekşiler, Ömer Tokgözler kazandırmak olduğunu söyledi.

Bursaspor Futbol Okulları Koordinatörü Aykut Turan, belirledikleri scoutinglerle elitin eliti sporcuları, Akademiye kazandıracaklarını söyledi.

Bursaspor Elazığ Futbol Okulu Koordinatörü Ömer Faruk Gökçe, projenin tam da istediği bir proje olduğunu ifade ederek, edindiği deneyimleri futbol okulundaki sporculara aktaracağını söyledi.

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür, Elazığ Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Pirinççi, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ve Doğukent Mahallesi Muhtarı Muhammed Coşkun ise yaptıkları değerlendirmede, Bursaspor Elazığ Futbol Okulu’nun ilimize hayırlı olması temennisinde bulundular.

Konuşmaların ardından düzenlenen törenle, taraflar arasında resmi sözleşme imzalandı.