Elazığ’da 2. Okçuluk Toyu 7 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek.

Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi Okçuluk Toyu'nun bu sene ikincisini düzenlenecek.

30 Eylül- 5 Ekim tarihler arasında katılımcılara eğitim verilmesinin ardından Okçuluk Toyu 7 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek.

 

 

Türk Eğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın, okçuluğun tarihi süreçteki önemine değinerek: “Okçuluk, Türklerin hakimiyet sembolü olarak Türk tarihiyle özdeşleşen ve hayatın her alanında etkisini gösteren bir yaşam tarzıdır. Türkler, ok ve yayı oldukça hünerli bir biçimde değerlendirerek hem kullanma hem de yapma becerilerini Orta Asya'dan göçleriyle dünyanın dört bir tarafına yaymışlardır. Yaklaşık 7000 yıl önce atalarımız tarafından büyük önem atfedilen yaşatılan bu gelenek, günümüzde zihinsel gelişimde, göz koordinasyon sağlamada, vücut yapısını düzeltme ve geliştirmede fayda sağlamakla beraber olimpik bir spor dalı olarak da büyük önem görmektedir” dedi.

Türk Eğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın, ata yadigârı Türk okçuluk geleneğini sürdürmek adına etkinliğin önemli olduğunun altını çizerek; “Toyumuz 7 Ekim 2023 tarihinde olacaktır. Öncesinde 30 Eylül- 5 Ekim tarihler arasında katılımcılara eğitim verilecek ve yarışmalar üçer kişilik takımlar halinde yapılacaktır.  Kazanan ekip çeşitli hediyelerle ödüllendirilecektir. Türkler tarafından tüm dünyaya tanıtılan, benimsetilen okçuluğa dair düzenlediğimiz toyumuza tüm eğitim çalışanlarını bekliyoruz” dedi.