23 Eylül’de Elazığ’da başlayan ve 26 Eylül’e kadar sürecek olan Kuraş Türkiye Şampiyonasına Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Emniyet Müdürü Celal Sel, Jandarma Alay Komutanı Kıd. Albay Ali Yıldız, ASKF Başkanı Mustafa Gür, STK Platformu Sözcüsü Ergün Aslan ve Protokol davetlileri katıldı.

Protokolün katılımıyla birlikte gerçekleştirilen açılış seremonisiyle birlikte müsabakalar devam etti. 51 ilden 449 sporcunun katılımıyla 26 Eylül Pazar gününe kadar müsabakalar devam edecek.

 

 

İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; “Gelişmekte olan Spor Federasyonları içinde Kuraş sporunda özellikle geçtiğimiz aylarda Karaman ilinde yapılan müsabakalarda üç tane Türkiye derecesi çıkarmıştık. Kuraş sporunda bundan sonraki süreçte, şahsım ve Kurumum olmak üzere başta  Sayın Valimin destekleriyle, inşallah çok daha iyi yerlere gelecektir. Devam müsabakaların hem sporcularımıza hem de Kuraş Federasyonuna, sağlık ve huzur içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Buradan bir kez daha başta Sayın Valimiz olmak üzere, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, İl Başkanımıza, İl Özel İdare Genel Sekreterimize, ASKF Başkanımıza, Federasyonumuza ve Tüm Paydaş Kurumlarımıza teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

 

 

Elazığ Valisi Erkaya Yırık Yaptığı açıklamada; “bugün burada Kuraş Şampiyonasında sizleri Elazığ olarak misafir ediyor olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.  Spor hiç kuşku yok ki sosyalleşme aracıdır. Sporu yaparken sizi insanlar daha çok tanıyacak, siz daha çok arkadaşınızı tanıyacaksınız, sizler spor yaptığınız sürece sağlığınız daha iyi olacaktır. Ve gelecekte bu sayede eğitim öğretim hayatınızda da daha başarılı olacaksınız. Bundan zerre kadar kuşkunuz olmasın. Hepiniz zeki, çalışkan başarılı öğrenciler ve sporcularsınız. Ben sizleri muhabbetle kucaklıyorum. Elâzığ’ımız güzellikleriyle muhabbetiyle sevgisini misafir perverliğini burada olduğunuz sürece doyasıya yaşayacaksınız. Sizlere başarılar diliyorum.” dedi.