Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu, Türkiye Futbol Federasyonu 2024 yılında yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurulunda TFF Başkanı olarak aday olduğunu açıkladı.

TFF Başkan Adayı Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu, destek isteyerek Türk futbolunu uluslararası alanda saygın bir konuma taşımak için çalışacağını ifade etti.

TFF Başkan Adayı Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye Futbol Federasyonu 2024 yılında yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurulunda, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığına aday olmaya karar verdim. Kıymetli desteklerinizi bekliyorum. Türk Futbolunu Birlikte Yöneteceğiz. Değerli Türk Futbolu Ailesi; 22 Haziran 2023’ de yapılan TFF Olağan Genel Kurulunda TFF Başkanlığına Aday olmak için yola çıkmıştım. Hukukun üstünlüğüne inanan biri olarak, demokratik bulmadığım bir seçimde, Tek Adaylı Seçime gitmek için yapılan usulsüzlükler ve haksızlıklar sonucunda TFF Başkan aday adaylığından her türlü hukuki haklarım saklı kalmak üzere “çekilme” kararı almıştım. Türk futbol kamuoyu gördü ki yaşanan son gelişmeler ile birlikte tarih bizi haklı çıkardı. TFF Yönetimi, Süper Kupa Finali öncesi yapmış oldukları açıklama ile 18 Temmuz 2024’de ki yapılacak olan mali genel kurulu, seçimli genel kurul olarak yapma kararı aldıklarını ifade etmişlerdir. Kulüpler Birliği Vakfı ’da TFF seçimlerinin öne alınarak, çok adaylı bir seçime gidilmesini istemektedir. Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminin yeniden tesis edilmesi için gerekli şartların oluşmaya başladığı bu süreçte; Türk futbolu demokrasisine katkı sağlamak düşüncesiyle; Türk futboluna yeni yüzyılda yeni bir Misyon ve Vizyon kazandırmak, Bilimsel gelişimine katkı sağlamak amacıyla, Türk Futbolunun daha ileriye taşınması ve gelişmesi için, Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına aday adaylığımı resmen açıklıyorum. TFF nezdinde başlayacak olan seçim ile ilgili yasal süreç çerçevesinde adaylık başvurusu ve yönetim oluşturma çalışmalarımızı bize gönül veren arkadaşlarımızla birlikte sürdüreceğiz. Türk Futbolu Ailesinin ve delegelerinin şahsıma ve oluşturacağımız yönetime karşı takdiri ve teveccühü oluştuğunda resmi adaylık başvurusunu yapmış olacağız. Bu kararım, kırk yıldır futbolun içerisinde biri olarak, teorik ve pratik anlamda futbolun temel değerlerine ve adil rekabete dayalı bir vizyona sahip olduğum inancımın bir yansımasıdır. Türk futbolunun potansiyelini tam anlamıyla ortaya çıkarmak için, şeffaflık, adalet, tarafsızlık ve yönetimdeki etkinlik gibi ilkeleri ön planda tutacağım. Futbol, toplumumuzun önemli bir parçasıdır ve bu sorumluluğun bilincinde olarak, amatörden profesyonelliğe, her seviyede futbolun gelişmesini desteklemek için çalışacağım. Genç yeteneklerin keşfedilmesi ve desteklenmesi, altyapıların güçlendirilmesi ve futbolun herkes için erişilebilir hale getirilmesi, öncelikli hedeflerim arasındadır. Futbol, sadece saha içinde değil, aynı zamanda saha dışında da örnek bir liderlik ve yönetişim sergilemek için bir fırsattır. Bu nedenle, kulüpler, futbolcular, teknik ekip, futbol medyası, hakemler, akademisyenler ve taraftarlarla işbirliği içerisinde, Türk futbolunu uluslararası alanda saygın bir konuma taşımak için çalışacağım. Desteklerinizle, hep birlikte Türk futbolunu güven ortamı oluşturarak daha güçlü, daha adil ve daha başarılı bir geleceğe tutkuyla taşıyacağız”