Tenis Federasyon Başkanı Cengiz Durmuş Elazığ’a gelerek yapılan çalışmları yerinde inceleyerek bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Durmuş, Aksaray Mahallesinde hizmete açılan Atatürk Spor Salonunu Çok Amaçlı Spor Merkezi ve Açık Tenis Kortlarını yerinde görerek incelemelerde bulundu

Durmuş, Fırat Üniversitesini de ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’a tenis raketi hediye etti.  Fırat Üniversitesi yerleşkesinde bulunan Tenis Kortlarını ve yapımı planlanan kapalı kort alanında incelemelerde bulunan Durmuş sporcularla bir araya geldi.

 

 

Ziyaret kapsamında  Elazığ’da yapılan çalışmalar spora ve sporcuya sağlanan destekleri yerinde görme fırsatı bulan Durmuş, İl Müdürü Abdulsamet Eren, Spor Şube Müdürü Alattin Özdemir, Tenis Federasyonu İl Temsilcisi Mehmet İrgin ve emektar antrenörler ve sporculara hediyelerini takdim etti. Memnuniyetini dile getirip ilerleyen süreçte Tenis sporuna yapılacak olan yatırımları da yakından takip edeceğini belirten Durmuş, Elazığ’da tenis müsabakalarının da oynanacağı sözünü vererek, katkı ve desteklerinden ötürü İl Müdürü Abdulsamet Eren’e teşekkür edip şehirden ayrıldı.

“BİZ TENİSİN TÜM TÜRKİYE’DE YAYILMASI İÇİN ÇABALIYORUZ”

Ziyaretlerinin ve incelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Federasyon Başkanı Cengiz Durmuş; Yıllardır biz tenisin tüm Türkiye’de yayılması için çabalarken herkesin tenis oynayabileceğini bugün Elazığ’da aslında sizler gösterdiniz. Zor şartlarda imkansızları başararak, sizler başaran arkadaşlarımızsınız. Bizde sizinle beraber bu bayrağı devir aldık. Bugünden sonrasını konuşmak için şunları söyleyebiliriz; Türkiye de tenis özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tenisin veya sporun tabana yayılmasında ki projeleri çok yol almış ve tenis artık 81 ilde oynanır hale gelmiş durumda, bundan sonraki başarı sporcularımızın şampiyon olabilecekleri turnuvaların olmasını sağlamaktır. Geldim gördüm ki tesisler yapılmış bayağı yol alınmış bunun devamında da bugün sizlerle birlikte takip etmemiz gerektiğini ve sizler için burada olduğumu ve sizin emrinizde olduğumu büyük memnuniyetle belirtmek isterim, dedi.

 

 

KAPALI TENİS KORTU YAPILACAK

İl Müdürü Abdulsamet Eren ise açıklamasında; “Tenis sporları açısından fakir bir şehiriz aslında. Ama Allah’ın izniyle başkanımızın da destekleri ile bu açığımızı kapatacağız. Bizim şuanda kapalı bir kortumuz yok bu yüzden soğuk havalar ve kış günlerinde zaman zaman kapalı spor salonlarımızda yer vermeye çalıştık bazen de yer bulamadıkları için antrenörlerimizin de antrenmanlarını ertelediklerini biliyoruz. Tenis için ayrıca bir antrenman salonumuzun olması şart. Gecikilmiş bir durum ama gerekeni yapacağız, Federasyonumuzda teknik olarak destek vereceği ve bunun için personel görevlendireceğini belirtti. İhalesi yapıldı Mayıs ayı içerisinde de başlıyoruz. Çok Amaçlı Spor Merkezimizin hemen yan tarafına da kapalı kortumuzu yapacağız, açık olan kortlarımızın da yenilenmesi için bakım-onarım çalışmalarını başlatacağız, yeter mi yetmez tabi ki ama elimizden gelen gayretin fazlasını göstererek bütün eksiklerimizi tamamlamaya çalışacağız inşallah. Başkanımıza da geldiği için, destekleri için teşekkür ediyoruz.” dedi.