• Dolar
  6.248
 • Euro
  6.88
 • G. Altın
  316.27
 • T. Altın
  2203.3

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 81 ilde başlatılan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesi tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de bu yıl yoğun bir ilgi gördü.

Projeyle havuzların daha aktif kullanılması amacıyla ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin beden eğitimi derslerini yüzme öğrenerek değerlendirmeleri hedeflenirken, Cumhurbaşkanlığı İkinci Yüz Günlük Eylem Planı kapsamında başlatılan Projeyle eylem planının sonuna kadar tüm Türkiye genelinde 100 bin çocuğa yüzme öğretilmesi hedefleniyor.

 

 

2100 KİŞİ YÜZME ÖĞRENDİ

Projenin Elazığ ayağında Olimpik Yüzme Havuzunda başlatılan çalışmalar birer aylık periyotlarla üç dönem sürerken, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı deneyimli antrenörler eşliğinde haftada dört gün sürdürülen sonunda, yaklaşık 2100 küçük öğrenciye yüzme öğretildi.

 

 

İL MÜDÜRÜ EREN: “PROJE DEVAM EDECEK”

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ise “2019-2020 Eğitim Öğretim döneminin başladığı Eylül ayından itibaren kursun devam edeceğini” ifade ederek şöyle konuştu:

“Tam olimpik yüzme havuzumuzda kış programları kapsamında Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesini devam ettirecek ve daha çok kişiye ulaşacağız.”