İlklerin festivali Teknofest bu yıl da birbirinden renkli etkinliklerle kapılarını açıyor. Elazığ’ın ve ülkemizin yerli ve milli teknolojide yükselen markası Roof Stacks şirketi ise GoArt uygulaması festivalde yerini alacak.

Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest, 21 Eylül Salı günü İstanbul Atatürk Havalimanı’nda başlıyor. 26 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek festival, teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, çeşitli etkinlikler ve söyleşiler gibi birçok faaliyete ev sahipliği yapacak.

Birbirinden renkli etkinliklere sahne olan Teknofest’in en ilgi çekici katılımcılarından biri de, Elazığ’ın ve ülkemizin yerli ve milli teknolojide yükselen markası Roof Stacks şirketi olacak. Roof Stacks’in, kurgusal bir evrende zamanda yolculuğu mümkün kılan GoArt Metaverse uygulaması  Teknofest’te yerini alacak.

 

 

ROOF STACKS CEO’SU BURAK SOYLU; “DÜNYANIN AR TABANLI İLK METAVERSE UYGULAMASI GOART METAVERSE”

Birbirinden renkli etkinliklere sahne olan Teknofest’in en ilgi çekici katılımcılarından biri de Roof Stacks şirketi olacak.  

Roof Stacks’in Teknofest’te sunucağı iddialı ürünlerinden biri olan Goart Metaverse hakkında Roof Stacks CEO’su Burak Soylu yaptığı açıklamada, fiziksel evrenin geçmiş dijital ikizi olarak ifade ettiği GoArt Metaverse uygulamasının şuan dünyada AR tabanlı olarak çalışan ilk metaverse olduğunu; metaverse hakkında son 6 ayda Facebook, Niantic, Fortnite, Epic Games gibi şirketlerin henüz yatırım yapmaya başlayacağını duyurduğunu fakat Roof Stacks’in bu alanda 4 yıl süren ARGE çalışmalarının başarı ile tamamlandığını ve dünyanın teknoloji devlerinin yeni yatırım yapmaya başladığı bir alanda Roof Stacks tarafından geliştirilen GoArt Metaverse uygulamasının ilk versiyonunun Temmuz ayında store’larda son kullanıcıya sunulduğunu belirtti.

 

 

Soylu; GoArt Metaverse ile kullanıcının mobil cihazından başka hiçbir ekstra donanıma ihtiyaç duymaksızın fiziksel evren ile metaverse arasında boyut değiştirerek içinde bulunduğu lokasyondaki nesnelerin, insanların, şehirlerin geçmiş zamandaki dijital ikizleri ile zamanda yolculuk yapabilme imkanına sahip olduğunu, zaman kapısından geçen kullanıcıların sanal rehber Evliya Çelebi eşliğinde kültürel miras alanlarının tarihine tanıklık edebildiğini belirterek bu deneyimi yaşamak isteyen herkesi Teknofest alanına davet etti.