• Dolar
  6.8669
 • Euro
  7.7233
 • G. Altın
  392.31
 • T. Altın
  2656.7

Elazığspor’da yaşanan maddi kriz sonunda futbolcuları da isyan ettirdi. Takımdaki sahipsizlik ortamına dikkat çekmek isteyen futbolcular, bu akşam yapılması gereken antrenmana çıkmayarak yaşanan sürece tepki gösterdiler.Spor Toto 1. Lig’in 6. Haftasında Cumartesi günü ilimizde Kardemir Karabükspor ile karşı karşıya gelecek olan Bordo-Beyazlı temsilcimizde, akşam yapılması gereken antrenman, futbolcuların antrenmana çıkmak istememeleri sebebiyle iptal edildi.
Sezon başından bu yana ödemeleri yapılmayan ve bu süreçte yaşanan sahipsizlik ortamı sebebiyle maddi-manevi oldukça sıkıntılı günler yaşayan futbolcular sonunda isyan noktasına geldiler.
Elazığspor Tesisleri’nde yaşanan elektrik kesintisinden de olumsuz yönde etkilenen ve gece 24.00’ten sonra elektriksiz kalan futbolcular, maddi sorunların yanı sıra rahat bir dinlenme ortamı bile bulamıyorlar.
Tüm bu sorunlara dikkat çekmek isteyen ve kamuoyunun Elazığspor’a odaklanmasını amaçlayan Elazığsporlu futbolcuların sportif Direktör Tuncay Akgün ve Teknik Direktör Orhan Kaynak ile görüştükleri ve antrenmana çıkmak istemediklerini ilettikleri öğrenilirken, Akgün ve Kaynak’ın da gelen bu talep karşısında futbolcuları anlayışla karşıladıkları bildirildi.
Elazığspor’da futbolcuların Cuma günü yapılacak olan antrenmana çıkıp çıkmayacaklarının ise belirsizliğini koruduğu öğrenildi.

“TAKIMDA HERŞEY EKSİK, OLMUYOR YAPAMIYORUZ”

Tarihinin en karanlık günlerini yaşayan Tetiş Yapı Elazığspor’da antrenmanın iptal edilmesinin ardından kameralar karşısına geçen takım kaptanları Mehmet Yiğit ve Âdem Alkaşi oldukça önemli açıklamalarda bulundular.
İlk olarak konuşan Mehmet Yiğit, isyanlarının sahipsizliğe olduğunu ifade ederek bir an evvel bu takıma sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Takımda her şeyin eksik olduğunu söyleyen kaptan Mehmet Yiğit, kafalarının rahat olmadığını ve maçlara konsantre olamadıklarını ifade etti.
Elazığspor 2. Kaptanı Adem Alkaşi ise yaptığı değerlendirmede, daha önce hiçbir dönemde bu kadar büyük sıkıntılar yaşamadıklarını belirterek, psikolojik etkenler nedeniyle saha içerisinde çok çabuk demoralize olduklarını söyledi.
 

 

En Çok Okunanlar