• Dolar
  5.7035
 • Euro
  6.3169
 • G. Altın
  274.65
 • T. Altın
  1856.1

Köpekler evine dönen kadını öldürdü

Elazığ’ın Esentepe Mahallesi Kırçiçeği Sokak’ta sabah su doldurmaya giden 82 yaşındaki Çiçek Boztaş’a grup halinde gezen yaklaşık 15 köpek bir anda saldırdı. Köpeklerin bir süre sürüklediği ve vücudunu bir çok yerinden ısırdığı Boztaş kaldırıldığı Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

 

 

Mahalle sakinlerinden yaşlı bir kadın olay anı ile ilgili bilgi vererek,

“Beni çağırdılar geldim. “Köpekler kadını götürdü” dediler. Gelince kıyafetlerinden tanıdım. Bana baktı “Beni eve götür, ne olur” dedi. Ambulans çağırdık, gelip götürdüler. Yerde çırılçıplak yatıyordu. Vücudu yararlarla doluydu” diye konuştu.

 

 

Köpeklerle ilgili defalarca kez şikayette bulunduklarını söyleyen bir başka mahalle sakini ise,

“Haber alıp geldiğimizde, kadın burada uzanmış bir haldeydi. Kollarından ve bacaklarından, başından kanlar akıyordu. Paramparça olmuştu vücudu. Sadece nefes alıp veriyordu. Elleriyle üstünü örtmemi işaret etti. Ben gelip üstünü kapattım. Mahallede toplu şekilde köpekler geziyor. 15-20 dakika önce de bir kız çocuğunu kovaladılar. O kendini eve attı, demek ki bu kadına geldiler” dedi.

 

 

Köpeklerin mahallenin en büyük sorunu haline geldiğini dile getiren bir vatandaş da,

“Biz çok defa Beyaz Masa ile iletişime geçtik ancak hiçbir önlem alınmadı. Defalarca kez bu olaylar tekrarlandı. Sonunda böyle bir olay olacağını biliyorduk. 15-20 arası köpek var ve bunlar saldırgan köpekler. Yaşlı teyze de su getirirken saldırmışlar. Artık bir önlem alınsın” ifadelerini kullandı.