Sivil toplum kuruluşlarından başarılı öğrencilere burs müjdesi geldi. Liselere geçiş sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih ve kayıt telaşı başlarken sivil toplum kuruluşları da gençlere destek olmak üzere biraraya geldi.

Elazığ Sivil toplum Kuruluşları bu yıl Liselere Giriş Sınavı’nda başarılı olan öğrencilere burs verecek.

Önder İmam Hatipliler Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, İlim Yayma Vakfı, ensar Vakfı ve İnsan ve Medeniyet Hareketi arasında imzalanan protokol ile 2018 LGS’de yüzde 10’luk dilime giren, imam hatip tercihinde bulunan ve yerleşen öğrencilere burs verilecek.

200 TL burs katkısında bulunulan öğrencilere ayrıca çeşitli sosyal ve kültürel destekler de sağlanacak. Öğrencilere, başarı şartını yerine getirmeleri durumunda verilecek burs 4 yıl boyunca devam edecek.

Başvuru koşulları arasında ilk iki maddeyi yerine getirenler, yerleştirme işlemleri tamamlanıp kesin kayıt olduktan sonra burs başvurularını yapabilecek.

Okul kaydının ardından öğrenciler, LGS sınav sonuç belgesi ve öğrenci belgesini ibraz edecekler. Başvurular 1-15 ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

En Çok Okunanlar