T├ťRK─░YE D├ťN ─░T─░BAR─░ ─░LE YEN─░ Y├ľNET─░M MODEL─░NE RESMEN BA┼×LADI VE ─░S─░MLER─░ MERAK ED─░LEN BAKANLAR, CUMHURBA┼×KANI RECEP TAYY─░P ERDO─×AN TARAFINDAN A├çIKLANDI. ─░┼×TE T├ťRK─░YEÔÇÖN─░N YEN─░ BAKANLARI.

SON GÜNLER─░N EN ÇOK KONU┼×ULAN KONULARINDAN B─░R─░ DE BAKANLAR KURULU’NDAK─░ ─░S─░MLER─░N K─░MLER OLACA─×I ─░D─░. BA┼×KAN RECEP TAYY─░P ERDO─×AN KÜLL─░YE’DE DÜZENLENEN TÖRENDE YEN─░ KAB─░NEY─░ AÇIKLADI. ─░┼×TE TÜRK─░YE’N─░N YEN─░ BAKANLARI VE KISA ÖZGEÇM─░┼×LER─░.
 

ADALET BAKANI, ABDULHAM─░T GÜL,

12 Mart 1977'de Gaziantep Nizip'te do─čan Gül, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 26. Dönem Hükümeti'nde de Adalet Bakan─▒ olarak görev yap─▒yordu.

ÇALI┼×MA, SOSYAL H─░ZMETLER VE A─░LE BAKANI,ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK,

Eski Kültür ve Turizm Bakan─▒ Atilla Koç'un k─▒z─▒ olan Selçuk, 1979 y─▒l─▒nda Ordu'da do─čdu. KADEM Ankara temsilcili─či ve Denetleme Kurulu üyeli─či, Kad─▒n Birli─či Platformu üyeli─či, Satrançla Büyüyorum Derne─či Yönetim Kurulu tyeli─či ve Bilkent Üniversitesi Mezunlar─▒ Derne─či üyeli─či bulunan Selçuk, evli ve ─░ngilizce biliyor.

ÇEVRE VE ┼×EH─░RC─░L─░K BAKANI, MURAT KURUM

Cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ Kabinesi'ndeki ilk Çevre ve ┼×ehircilik Bakan─▒ unvan─▒na sahip Kurum, 1976'da Ankara'da do─čdu. 2009 y─▒l─▒ndan itibaren Toplu Konut ─░daresi Ba┼čkanl─▒─č─▒ i┼čtiraki Emlak Konut GYO A┼× Genel Müdürlük görevini yürüten Kurum, evli ve 2 çocuk babas─▒.

DI┼× ─░┼×LER─░ BAKANI, MEVLÜT ÇAVU┼×O─×LU

Mevlüt Çavu┼čo─člu, 5 ┼×ubat 1968 Alanya do─čumludur. 24 Kas─▒m 2015 tarihinde 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin D─▒┼či┼čleri Bakan─▒ olarak yeniden atanm─▒┼čt─▒r.
Mevlüt Çavu┼čo─člu, ─░ngilizce, Almanca, Japonca bilmektedir. Evli ve 1 çocuk babas─▒d─▒r.

 

ENERJ─░ VE TAB─░─░ KAYNAKLAR BAKANI, FAT─░H DÖNMEZ

1965 y─▒l─▒nda Bilecik’te do─čdu. 24.12.2015-09.07.2018 tarihleri aras─▒nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanl─▒─č─▒ Müste┼čarl─▒─č─▒ görevini yürüten Fatih Dönmez, evli ve 3 çocuk babas─▒d─▒r.

GENÇL─░K VE SPOR BAKANI, MEHMET KASAPO─×LU

1976 y─▒l─▒nda ─░stanbul'da do─čdu. Spor Toto Te┼čkilat Ba┼čkanl─▒─č─▒ döneminde sporun tabana yay─▒lmas─▒ amac─▒yla çok say─▒da tesisin kazand─▒r─▒lmas─▒na katk─▒da bulunan Mehmet Muharrem Kasapo─člu, Evli ve bir çocuk babas─▒ olUP─░ngilizce ve Arapça biliyor.

 

MAL─░YE VE HAZ─░NE BAKANI, BERAT ALBAYRAK 

1978 y─▒l─▒nda ─░stanbul'da do─čdu. 25., 26. ve 27. Dönem ─░stanbul milletvekili olarak Meclis'e girdi. Adalet ve Kalk─▒nma Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesidir. 64. ve 65. Hükümetlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan─▒ olarak görev yapt─▒. ─░ngilizce biliyor. Evli ve 3 çocuk babas─▒d─▒r.

 

─░Ç ─░┼×LER─░ BAKANI, SÜLEYMAN SOYLU,

21 Kas─▒m 1969 ─░stanbul'da do─čdu. 7 Haziran ve 1 Kas─▒m Milletvekilli─či Genel Seçimleri'nde Trabzon'dan milletvekili seçilen Soylu, 24 Kas─▒m 2015-1 Eylül 2016 tarihleri aras─▒nda Çal─▒┼čma ve Sosyal Güvenlik Bakanl─▒─č─▒ yapt─▒, ard─▒ndan ─░çi┼čleri Bakan─▒ oldu. 24 Haziran 2018'deki seçimde ─░stanbul Milletvekili seçilen Soylu, evli ve biri k─▒z 2 çocuk babas─▒.

 

KÜLTÜR VE TUR─░ZM BAKANI, MEHMET ERSOY,

Mehmet Ersoy 1968 y─▒l─▒nda ─░stanbul'da do─čdu. 1991 y─▒l─▒nda ETS Tur'u kurdu. Mehmet Ersoy ─░stanbul Üniversitesi'nde ─░ngilizce ─░┼čletme okudu. MEHMET ERSOY EVL─░ VE ─░K─░ ÇOCUK BABASI.

 

M─░LL─░ E─×─░T─░M BAKANI, Z─░YA SELÇUK,

1961 Ankara do─čumlu olan Selçuk, Ankara Üniversitesi'nde E─čitim Bilimleri bölümünden mezun oldu. Ziya Selçuk 21 Mart 2003 tarihinde Milli E─čitim Bakanl─▒─č─▒ Talim Terbiye Kurulu Ba┼čkanl─▒─č─▒ görevine geldi ve 8 May─▒s 2008 tarihinde görevinden ayr─▒ld─▒.

 

M─░LL─░ SAVUNMA BAKANI, HULUS─░ AKAR,

1952 y─▒l─▒nda Kayseri'de do─čdu. Orgeneral Akar, ─░ç Güvenlik Harekat─▒’ndaki ba┼čar─▒lar─▒ndan dolay─▒ Üstün Cesaret ve Feragat Madalyas─▒’na sahip. 

TSK Üstün Hizmet Madalyas─▒ ile TSK ┼×eref madalyas─▒ da ta┼č─▒yor. AKAR HALEN GENEL KURMAY BA┼×KANLI─×I GÖREV─░N─░ DE YÜRÜTÜYOR

SA─×LIK BAKANI, FAHRETT─░N KOCA,

965'te Konya'da do─čan, ilk ve orta ö─črenimini do─čdu─ču kentte, liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde bitiren Koca, ─░stanbul Üniversitesi T─▒p Fakültesi'ni 1988'de B─░T─░RD─░.
Koca, kurdu─ču ve ba┼čkanl─▒─č─▒n─▒ yürüttü─čü sa─čl─▒k kurumlar─▒nda Türkiye'nin sa─čl─▒kta dönü┼čüm politikalar─▒ do─črultusunda önemli at─▒l─▒mlar gerçekle┼čtirdi. ─░ngilizce bilen Koca, evli ve dört çocuk babas─▒.

 

SANAY─░ VE TEKNOLOJ─░ BAKANI, MUSTAFA VARANK,

1976 y─▒l─▒nda Trabzon'un Of ilçesinde dünyaya geldi. 2016 y─▒l─▒nda Cumhurba┼čkan─▒ Erdo─čan taraf─▒ndan Büyükelçi unvan─▒ verilen Varank, iyi derecede ─░ngilizce biliyor.

Mustafa Varank evli ve iki çocuk babas─▒d─▒r.

TARIM VE ORMAN BAKANI,BEK─░R PAKDEM─░RL─░,

1973 y─▒l─▒nda ─░zmir’de do─čdu. 2015 y─▒l─▒nda kaybetti─čimiz eski ba┼čbakan yard─▒mc─▒lar─▒ndan Ekrem Pakdemirli'nin o─člu Bekir Pakdemirli’N─░N O─×LUDUR. ─░ngilizce biLEN PAKDEM─░RL─░ Evli, üç çocuk sahibidir.

 

T─░CARET BAKANI , RUHSAR PEKCAN

1958'de Manisa'da do─čdu. Üç dönem DE─░K Türkiye-Suriye ─░┼č Konseyi Ba┼čkanl─▒─č─▒n─▒ yürüten Pekcan, ayr─▒ca Türkiye-Ürdün ─░┼č Konseyi Ba┼čkanl─▒─č─▒ yapt─▒.

TOBB Kad─▒n Giri┼čimciler Kurulu Ba┼čkan Yard─▒mc─▒s─▒ olan Pekcan, evli ve iki çocuk annesi, ─░ngilizce biliyor.

ULA┼×TIRMA VE ALT YAPI BAKANI, MEHMET CAH─░T TURHAN

1960 tarihinde Trabzon’da do─čan (58 ya┼č─▒nda) Cahit Turhan, 1981 y─▒l─▒nda Karadeniz Teknik Üniversitesi ─░n┼čaat Mimarl─▒k Fakültesi ─░n┼čaat Bölümünü bitirdi.  Cahit Turhan, Ekim 2015'te Dan─▒┼čtay üyesi olarak atanm─▒┼čt─▒. 

 

En Çok Okunanlar