Ahmet BULUT ahmetbulut@kanal23.com

  İlimizle bir kez daha gurur duyduk, Yenikapı Elazığ tanıtım günleri beklenenin üzerinde insan ağırladı ve takdir topladı.

          Tanıtım top yek ün bir seferberlikle olur demiştik, ilimizde bu organizasyonda bunu gerçekleştirdi. Siyasilerimizin, Bürokratlarımızın, Yerel yöneticilerimizin, esnaf ve üreticilerimizin, basın yayın kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, sanatçılarımızın tam kadro olarak katılım sağlayarak, ilimizdeki birlik ve beraberliğin böyle günlerde tam olduğunu bir kez daha göstermişlerdir.

          Daha önce Fes hane de gerçekleştirilen Tanıtım Günlerinin teması ‘’Ahan da Geldik’’,Ahan da Gidik’’ esprisi olmuş çokta beğenilmişti. Bu defaki tanıtımın teması ise sosyal medyada yer bulan  ‘’ŞESE GELEK’’ oldu.

          Görkemli açılış töreni, katılımın rekor seviyede oluşu, katılan esnafın tamamen Elazığlı oluşu, Sunulan ve pazarlanan ürünlerin hepsinin kendi üretimlerimiz ve ilimizden getirilmiş olması çok beğenildi ve rağbet gördü.

          Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi stantları dört gün boyunca gelen ziyaretçilerine ikramlarda bulunarak tanıtıcı yayınlar ve hediyelerle uğurladılar. Valimiz Çetin Oktay Kaldırım tüm protokolü misafir etti ve bizzat ilgilendi. ELFED(Elazığ Dernekler Federasonu) standında günün her saatinde hummalı ve özverili bir ekip gelen isteklere ve ihtiyaçlara karşılık vermek üzere hazır bekleyen gönüllüleriyle hizmet vermiştir.

          İlçe Belediyelerimizin stantlarında; Palu’nun vakarlığı, Ağın’ın güler yüzlülüğü, Sivrice’nin Şirinliği, Kovancılar’ın misafirperverliği, Baskil’in sempatikliği, Keban’ın doğallığı ve Maden’in sessizliği gelen ziyaretçilerin dikkatlerini çekti.  

          Etkinlik alanına kurulan sahne ve seyircilerin rahatlıkla izleyebildikleri alanda dört gün boyunca altmış kadar sanatçılarımızın verdiği konserler ilgi ve beğeniyle izlendi. Genellikle mahalli türkülerimizin söylenmesi, İstanbul da yaşayan hemşerilerimizi efkarlandırırken gelen yapancılarında beğenisini kazanmıştır.

          Esnaflarımızın bulunduğu bölümde, yöresel ürünlerimiz sergilendi ve satışı yapıldı, katılan esnafımızın memnun kaldığı ve beklediklerinin çok üstünde ürün sattıklarını belirterek bir dahaki sefere biraz daha tecrübeli olarak katılım sağlayacaklarını belirttiler.

         Yeme içme alanlarının ayrı bir bölümde oluşu ve burada masalarda oturma düzeninin oluşu çok beğenildi. Yöresel lezzetlerin gelenlerin damak zevkine hitap etmesi ve çeşitliliğiyle beğeni topladı ve ilgi gördü.

          Velhasıl İlimiz çıktığı vitrinde hafızalardan silinmeyecek bir sunum yaparak, haklı olarak alınan Marka Şehir unvanını hak ettiğini kanıtlamıştır. Farkındalık yaratmış, organizasyonun düzeni ve disipliniyle örnek alınacak şehir olarak belirtilmiş, görsel ve yazılı basından da övgüler almıştır.

          Bu organizasyonda Başta Sayın Valimiz Çetin Oktay KALDIRIM’A Belediye Başkanımız Sayın Mücahit YANILMAZ’A,  Elfed Başkanı Sayın Faik İÇMELİ’YE, ELAZIĞHARPUT VAKFINA, Milletvekillerimize, İlçe Belediye Başkanlarımıza, Kurum Müdürlerimize, Esnafımıza, Basın Mensuplarımıza, sanatçılarımıza Katılan her kese teşekkür ediyor, Emeklerine ve yüreklerine sağlık diyorum.

          Etkinlik alanı çok şık bir alanda, ihtiyaca cevap verecek üniteleriyle hizmet vermek üzere özenle hazırlanmıştır. Öncelikle Büyük şehir Belediyesine Teşekkür ediyorum, ancak bir eksikliği de belirtmeden geçmek istemedim. Etkinlik alanına ulaşımda biraz problemler yaşanıyor ve bir taksi durağının olmayışı da gelen misafirler tarafından dile getirilmiştir, ilgililerin bunu da çözeceklerine olan inancımla selam ve saygılar sunuyorum.