Elazığ’ın Keban ilçesine bağlı Nimri köyünden olan ve İstanbul'da yaşayan, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüzme Şubesi Sorumlusu ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyesi Elazığlı Uğur Orel Oral, Türkiye Yüzme Federasyonu'nda yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde başkanlığa aday olduğunu duyurdu.

İki kez olimpiyata giden eski milli yüzücü Elazığlı Uğur Orel Oral, 6 Kasım 2021’de kadar yapılacak olan seçimde Türkiye Yüzme Federasyonu başkanlığına adaylığını açıkladı.

 

Yüzme Federasyonu Başkan Adayı Oral, sosyal medyadaki kişisel hesabından yaptığı açıklamada, "Değerli yüzme ailem, geçmişte farklı dönemlerde Bakanlığımızın önderliğinde önemli atılımlar yapmış olduğumuz Yüzme Federasyonu sorumluluğundaki branşlarda, olimpik seviyede kürsüye çıkmak için camia olarak atacağımız son adımda branşın içinden gelen nitelikli bir idari kadronun oluşturulması gerektiği artık hepimizin malumudur. Bu yönetim kadrosu ile vizyoner, uluslararası etkinliğe sahip, orta ve uzun vadede somut hedefleri olan ve mali açıdan tamamen şeffaf bir Yüzme Federasyonu'nun bünyesindeki spor branşlarında ülkemize ilkleri yaşatacağına inanıyoruz. Sevgili arkadaşlarım, önümüzdeki yıllarda sporcularımızı Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında sürekli kürsüde görebileceğimiz bir Federasyon yaratmak adına yüzme, atlama, artistlik yüzme ve açık su branşlarında ülkemizi en üst seviyede temsil etmiş idareci, antrenör, bilim ve iş insanları ile birlikte daha önce yapılmayanları yapmak, başarılmayanları başarmak üzere sizlerden aldığımız güçle Yüzme Federasyonu seçimlerinde başkan adayı olarak yola çıkıyoruz." dedi.

 

 

Başkan adayı Oral paylaşımının devamında; "Seçim süreci boyunca, hazırlamış olduğumuz projeleri ve bu projelerimizi birlikte hayata geçireceğimiz sponsorlarımız ile her biri alanında nitelikli ve uzman ekibimizi kamuoyuyla paylaşmaktan ve sizlerin bu hususlar hakkında geri bildirimlerinizi almaktan mutluluk duyacağız. Bu vesile ile Türk yüzmesi adına beni bu onurlu görev için destekleyerek güç veren tüm yüzme camiasına ve değerli paydaşlarına teşekkürü bir borç bilirim. Allah bizleri size mahcup etmesin" ifadelerine yer verdi.