• Dolar
  5.3615
 • Euro
  6.0674
 • G. Altın
  213.75
 • T. Altın
  1448.4

Geçmişe dönük usulsüz futbolcu transferlerini incelemeye alan Türkiye Futbol Federasyonu, aralarında Elazığspor ve Elaziz belediyespor’un da yer aldığı toplam 116 kulübü Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevketti.

Profesyonel futbol liglerinde mücadele eden kulüpler, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen haberle adeta şoke oldular.
Futbol kulüplerinin geçmişe dönük usulsüz transfer hareketlerini incelemeye alan Türkiye Futbol Federasyonu, aralarında Elazığspor ve Elaziz belediyespor’un da yer aldığı toplam 116 kulübü Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevketti.
Alınan bilgilere göre, 116  kulüp arasında yer alan Elazığspor’a 2014-2015 futbol sezonunda yapılan 6 transferden dolayı inceleme başlatıldığı öğrenildi.

Buna göre 2014-2015 futbol sezonunda Atilla Yıldırım transferinde  TFF’ye tescilli olmayan Esila Kağıtçılık, Taner Yalçın transferinde TFF’ye tescilli olmayan Veli Pala isimli menajer, Cavid İmamverdiyev transferinde TFF’ye tescilli olmayan İhsan Yazıcı isimli menajer, Lemjed Chehoudi, David Deniz Kılınç ve Hakan Bilgiç transferlerinde ise TFF’ye tescilli olmayan AK Menajerlik ile olan ilişkilerden dolayı Elazığspor’un PFDK’ya sevkedildiği bildirildi.
Yaşanan bu gelişmenin ardından kulüplere gelebilecek cezalar merak konusu olurken, spor servisimizin yaptığı araştırmaya göre bu tür durumlarda İhtar, Para cezası, Transfer yasağı cezası, Puan silme cezası ve Bir alt lige düşürme cezası gibi yaptırımlar uygulayabilen Türkiye Futbol Federasyonu ihlalin ağırlığı, niteliği ve tekrar durumunu da dikkate alarak birlikte ya da ayrı ayrı da ceza verebiliyor.