Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısında Elazığ ve Malatya'da Bulunan deprem evlerinin fiyatları hakkında bilgi verdi.

Erdoğan Kabine Toplnatısı sonrası yaptığı açıklamada, Elazığ ve Malatya depremlerinin ardından başlanan konut inşaatları son aşamasına gelmiştir. Bütün bu konutlar kısa bir zaman sonra bizzat benim de katılacağım törenlerle sahiplerine teslim edilecektir. dedi. 

2+1 EVLER 510 İLA 725 LİRA ARASINDA

Erdoğan, vatandaşlarımızın bu konutlar için ödeyeceği bedelleri tespit ettik. Her iki ilde de 2+1 konutlar şerefiye bedellerinhe göre 510 ile 725 lira arasında aylık ödeme ile vatandaşlarımıza teslim edilecektir. 

3+1 EVLER 730 İLA 935 LİRA ARASINDA

Erdoğan, 3+1 konut için 730 ile 935 lira arasında bir bedel belirlenmiştir. Köy evlerinde ahırsız olanlarda 790 lira ahırlı olanlarda 905 lira aylık ödemeler yapılacaktır. Ödemeler 20 yıl vade ve faizsiz olarak gerçekleştirilecektir. dedi.

YÜZDE 40 İNDİRİM

Erdoğan, altyapı hizmetleri bedelsiz olarak yapılmıştır. Maliyetlerden yüzde 40 düzeyinde indirime gidilmiştir. Elazığ ve Malatya'daki vatandaşlarımıza konutların hayırlı olmasını diliyorum." dedi.