24 Ocak tarihinde Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik deprem sonrası yapımına başlanan ve tamamlanan, Dilek ve Petek Sitesi’nin evleri hak sahiplerine teslim edildi.

 

Geçtiğimiz ay kura çekimi yapılan ve yapımı tamamlanan Dilek ve Petek Sitesi evlerinin anahtarları; Elazığ Valisi Erkaya Yırık, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın katılımıyla hak sahibi vatandaşlara teslim edildi.

 

 

 

3. Kat, 13 numaralı dairenin hak sahibi Neslihan Temiz’e evinin anahtarını takdim eden Elazığ Valisi Erkaya Yırık: “Yaklaşık bir ay önce 24 Ocak tarihinde meydana gelen depremde evlerini kaybetmiş olan Dilek Sitesi’nin sakinlerine çektiğimiz kurayla evlerini ve bloklarını belirlemiştik. Bugün itibariyle Neslihan Temiz hanımefendiye kendisine o gün orada çıkmış olan 3. Kat 13 numaralı dairenin anahtarını devlet büyüklerimiz adına takdim ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın tensipleriyle yapılan bu işlemde de sizlere selamlarını sevgilerini iletiyorum. Hayırlı olsun.” Dedi.