Milletvekili Metin Bulut Elazığlıların beklediği müjdeli haberi verdi.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada Elazığ'ın 6. bölge teşvikleri kapsamından çıkarılacağına dair paylaşımlar yapılmıştı. AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut Kanal23 ekranlarında yayınlanan 'Gece Görüşü' programına konuk olarak konuya ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Milletvekili Bulut 6. bölge teşvik süresinin 2020'nin sonunda biteceğini ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşerek bu süreyi uzatmak için çalışma başlatacaklarını dile getirmişti. 

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut Elazığ’ın 6. Bölge Teşviklerinden yararlanmaya devam edeceğini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

 

Milletvekili Bulut yaptığı paylaşımda; ‘’ELAZIĞ TEŞVİKTE 6. BÖLGEYLE DEVAM... Elazığ’ımızın da içinde bulunduğu sekiz ilin 6.Bölge teşviklerinden faydalanmaya devam etmesi için Cumhurbaşkanımıza sunduğumuz talebimiz makul karşılanmıştır. Takdirlerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı arz ediyoruz’’

''Hatırlanacağı üzere altıncı bölge tartışmaları başladığında konunun takipçisi olacağımızı ve gerekirse konuyu Cumhurbaşkanımıza taşıyacağımızı ifade etmiştik. Bugün Cumhurbaşkanımız talebimizi uygun gördü ve Elazığ’ımız altıncı bölge teşviklerinden faydalanmaya devam edecek. Hayırlı olsun.'' ifadelerini kullandı.