23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı konteyner kentte geçiren Elazığlı çocuklar, konteyner kenti bayraklarla donattı. Bakan Soylu, çocukların duygulandıran videosunu paylaşarak, “Elazığ’a selam” notunu ekledi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutlamak için tüm Türkiye’de olduğu gibi Elazığ’da da bayraklar şehri donattı. 24 Ocak’ta önce depremin vurduğu Elazığ’da depremin ardından yaşanan Koronavirüs salgınıyla mücadele eden Elazığlı çocuklar 23 Nisan coşkusunu belki buruk ama yine de her şeye rağmen umutla, coşkuyla kutladı.

 

 

Vali Kaldırım’ın Konteyner kentte yaşayan çocukların videosunu, Yüz yıl önceki iman, inanmışlık ve coşku ile çok çalışarak biz bu çocuklarımıza çok güzel bir ülke bırakacağız...” sözleriyle paylaşmasının ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ Valiliği tarafından hazırlanan videoyu kendi Twitter hesabında paylaşarak “Elazığ'a selam, Konteynerkentte 23 Nisan coşkusu” notunu ekledi.