AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar arşivlerden yıllar sonra çıkan fotoğraf karesi ile bir kez daha Azerbaycan’ın haklı davasına olan desteğini tekrarladı.

AK Parti Milletvekili Ağar, babası İçişleri Eski Bakanı Mehmet Ağar’ın 1992 yılında Erzurum Valisi olarak görev yaparken Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in babası Azerbaycan’ın 3. Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev ile çekilmiş fotoğraf karesini sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Azerbaycan’ın haklı davasına yıllardır her platforma verdikleri destek ile bilenen Ağar ailesinin arşivden çıkan bu fotoğraf karesi ile Azerbaycan halkına olan kardeşlik bağlarının sadece bugün değil yıllar öncesine dayandığını ve her zaman Azerbaycan halkının yanında olduklarını gösterdi.

Milletvekili Ağar’da yaptığı paylaşımda “Dededen, babadan böyle gördük, böyle yaşıyoruz” mesajı vererek, “Bizim için vatanın sınırı, soydaşlarımızın olmadığı yerdir. Bayrağımızın, gardaşlarımızın olduğu her yer bize vatan... Azerbaycan bayrağını Karabağ'a asacağız” ifadelerini kullandı.

İşte Yıllar Sonra Ortaya Çıkan O Fotoğraf Karesi ve Milletvekili Ağar'ın Paylaşımı: