TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, Hollanda Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders'tan skandal karikatür paylaşımına tepki gösterdi.

Irkçı paylaşımlarıyla tepki toplayan Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin Başkanı Geert Wilders skandal bir paylaşıma daha imza attı. Daha önce ülkedeki camileri kapatmak ve Kur'an'ı yasaklamak istediğini açıklayan Wilders, son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmedildiği bir karikatürü paylaşıp "terörist" notunu düştü.

Wilders’in paylaşımına tepkiler çığ gibi büyürken bir tepki de AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’dan geldi.

Ağar, yaptığı açıklamada; İyinin, doğrunun, adaletin ve merhametin olduğu her yerin ve her şeyin düşmanı olan kan ve gözyaşı ile beslenen ırkçı katillerin ilk saldırısı değil son da olmayacak biliyoruz. Dedi.

Açıklamasının devamında Milletvekili Ağar; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘a düşmanlar çünkü İslam coğrafyasında dökülen kanın ve gözyaşının hesabını sahada ve masada bu canilerin gözlerinin içine bakarak, yaptıkları vahşeti ve ikiyüzlülüklerini suratlarına çarparak soruyor. Bu can bu tende oldukça Cumhurbaşkanımız önderliğinde içeride ve dışarıda insanlığın, Hakk’ın ve merhametin düşmanı olan herkesle mücadeleye devam” ifadelerini kullandı.