“Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan; vatanına, bayrağına, devletine bağlı olan herkes bizim kardeşimizdir”

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Zülfü Tolga Ağar, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın insanları ayrıştırmaya yönelik açıklamalarına cevap verdi.

Milletvekili Ağar: “Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan; vatanına, bayrağına, devletine bağlı olan herkes bizim kardeşimizdir” dedi.

Ağar’ın açıklaması şu şekilde:

“Tuncay Özkan ülke olarak üst üste yaşadığımız acılı günlerde şahsım üzerinden insanları ayrıştırmak imasıyla yapmaya çalıştığınız kara propagandayı kınıyorum. Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan; vatanına, bayrağına, devletine bağlı olan herkes bizim kardeşimizdir.

“SICAK OFİSLERİNİZDE TELEVİZYONDAN DEPREMİ TAKİP EDERKEN GÖRMEMİŞ OLABİLİRSİNİZ…”

Hiç kimseyi din, dil, ırk, inanç, etnisite üzerinden ayırmadık, ayırmayız.  Sıcak ofislerinizde televizyondan depremi takip ederken görmemiş olabilirsiniz ama biz burada başı açığı ile kapalısı ile, alevisi ile sünnisi ile türkü kürdü zazası ile depremin enkazında hep birlikte kaldık, enkazın başında kayıplarımızı hep birlikte bekledik,  hiç tanımadığımız insanların enkazdan sağ çıkmasına beraber sevindik, beraber ağladık, soğukta beraber üşüdük, ateşin başında beraber ısındık, cenaze namazında hep birlikte saf tuttuk.

“ACILARIMIZI KİRLİ SİYASETİNİZE ALET ETMENİZE İZİN VERMEYİZ”

Şehrimizde yaşanan büyük afette hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acısı yüreğimizde bu kadar taze iken, depremzedelerin yaralarını sarmak için gece gündüz çalışırken, oturduğunuz yerden insanların acısını ve hassasiyetlerini kullanmanıza, aşağılamanıza, hor görmenize ve kirli siyasetinize alet etmenize müsaade etmeyiz.

“İNSANLARIN ACILARINA DA MI SAYGINIZ YOK?”

Depremde 19 saat enkaz altında ölümle burun buruna gelip enkazdan çıkarılırken başörtüsünü isteyen Hatun teyzemizin hassasiyetine, inançlarına, duygularına saygınız yok anladık da, insanların acılarına da mı saygınız yok?  Anadolu’nun, milletimizin bu irfanını, inançlarını, değerlerini,  hiç kimsenin siyasi bir malzeme olarak kullanarak aşağılamasına müsaade etmeyiz.”

 HABER:  TOLGA SÖNMEZ